
Pár zajímavostí z knihy od Henryho G.Bielera.
Nejcennější vlastností lidského těla je jeho schopnost samo se opravit. Totéž platí i pro zvířata, která si to uvědomují. jejich instinkt přežít jim napovídá, co mají dělat. Kdy a co si v přírodě vyhledat, co jíst a kdy nejíst vůbec. Jsou-li zraněna ránu si vyčistí jazykem a pak ji čistou lízáním udržují. Chtějí-li se zbavit něčeho v žaludku, pojídají stébla trávy, aby dosáhla zvracení. Anebo ptáci se svým popelením.. používají prašnou zeminu jako zásyp proti muňkám. Dá se říci, že naslouchají hlasu přírody, která se s nimi dělí o svou moudrost již od počátku stvoření. Kdy jsme tedy přišli na to, že víme vše lépe?
Jsme tou nejbohatší zemí na světě.. a přesto tou nejméně zdravou. Jsme příliš těžcí, se spoustou faldů, s mnoha zubními kazy. Naše trávicí ústrojí se chová jako osmiválcový motor běžící jen na pět válců, pokašlávaje díky špatným svíčkám, směsí a vadnému karburátoru. Trpíme neurózou a vysokým tlakem. Naše srdce ani hlavy nejsou takové, jaké by měly být. Cévními chorobami trpíme v době, kdy měl být náš výkon nejvyšší... na vrcholu života. Dokonce i sebevražda patří k častým příčinám smrti. Trpíme přemírou nemoci z přemíry civilizace. Herbert Ratner, M.D.
Pro výrobce a vynálezce v mléčném průmyslu platí:
Vychvalují novinky, o nichž ani neví, zda jsou dobré či škodlivé, a ignorují vše dobré, osvědčené a jednoduché. Hippocrates
Moderní člověk žije život plný tabletek proti překyselení žaludku, omámený barbituráty, povzbuzovaný aspirinem a benzedrinem, nemocný psychosomaticky a poškozený chirurgicky. Ten nejlepší ‚výtvor‘ přírody se změnil v unaveného, žaludečními vředy trápeného, předrážděného a neurotického tvora, kterého stále bolí hlava.
Dr.Herbert Ratner
V jídle hřešíme všichni. Jen malé procento toho, co sníme nám poskytuje potřebnou výživu, zbytek je plýtváním a ztrátou energie. většina toho, co sníme je úplně zbytečná. K životu nám stačí ¼. Na těch zbývajících ¾ pak bohatnou doktoři.
Lord William Oster